آیا سوالی دارید؟

_

لطفا سوالات زیر را بخوانید و اگر پاسخ شما را پیدا نکردید، لطفا به سؤال خود پاسخ دهید، ما در اسرع وقت به شما پاسخ خواهیم داد.

سوالات متداول

مشتریان از ما چه می پرسند؟

معمولا مشتریان در رابطه پهپهاد و فعالیت در این حوزه از مجموعه ما سولاتی میپرسند.

سعی کردیم بخشی از این سوالات پرتکرار و مهم را در یک بخش جمع بندی و پاسخ دهیم تا توانسته باشیم بخشی از مشاوره را ازین طریق خدمت شما ارائه دهیم.

سم پاشی زمین های وسیعی که با مصرف 200 لیتر در هکتار انجام میشود، نحوه سم پاشی 10 تا 16 لیتر سمپاشی به چه صورت انجام میپذیرد؟

اصولا در سمپاشی وظیفه ی آب حمل سم بروی گیاه مد نظر است . برای اینکه بتوانیم یک سم که دوز استفاده ی آن برای مثال 2 لیتر در هکتار است در مزرعه سمپاشی کنیم، با استفاده از تراکتور چاره ای جز این نداریم که این سم را با حداقل 200 لیتر اب مخلوط کرده و عملیات را انجام دهیم. حالا با استفاده از تکنولوژی پهپادها این عملیات را با 8 لیتر اب و 2 لیتر سم انجام می دهند در واقع این توانایی را دارند که 10 لیتر محلول سم را بطور یکنواخت و کامل در یک هکتار تقسیم کنند . در نتیجه سم با دوز بالاتر بصورت یکنواخت و مقدار کافی به سطح گیاه می رسد واین امر باعث شده عملیات سمپاشی مسمرثمر واقع شود.

پهپاد های شما وارداتی هستند یا تولید ایران؟ در مورد شرکت سازنده توضیحاتی بفرمایید.

باتوجه به اینکه پهپادها هزینه نگهداری بالایی دارند برای کسی که برای مثال 50 هکتار با 100 هکتار زمین کشاورزی دارد توصیه نمی شود که خریداری کنند. عمده هزینه ی پهپادها باتری آن ها است. باتری ها در پهپادهای سمپاش 200 تا 250 بار شارژ عمر مفید دارند با هربار شارژ 1 هکتار عملیات انجام می شود بنابراین هر باتری برای 200تا 250 هکتار کاربرد دارد. یک کشاورز برای اینکه در اجرای سمپاشی زمین خود وقت را تلف نکند و پشت سر هم پرواز کند (روی سیکل بیافتد)، حداقل باید 4 باتری تهیه کند. زمانی که اولین باتری برای اجرای عملیات رفت و بعداز 10 دقیقه تمام شد، این باتری به شارژ زده می شود و حدودا 30 تا 40 دقیقه طول می کشد تا مجدد شارژ و قابل استفاده شود ، در این زمان از دیگر باتری ها استفاده می شود تا تایم سمپاشی از دست نرود. حال باتوجه به اینکه یک کشاورز زمین 100 هکتاری خود را حدودا 4 روز به وسیله ی پهپاد سمپاشی می کند و دیگر استفاده ای از دستگاه و باتری ها نمی کند تا کشت بعدی خود. در این صورت این باتری ها به علت نوع ساختار تشکیل دهنده آن مستهلک شده و غیر قابل استفاده می شود و کشاورز برای کشت بعدی خود نیز باید هزینه 4 باتری را بپردازد که این مقرون به صرفه نیست.

سلام من 50 هکتار زمین آبی دارم قصد خرید پهپاد دارم میشه راهنمایی کنید؟

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

برای ایجاد کسب کار می توانم روی این کار حساب کنم؟ برای وارد شدن به این کار چه مدارک و مهارتی لازم است؟ و از کجا باید اقدام کنم؟ ممنون میشم کامل توضیح بدهید.

این کار یک کار استارتاپی و جدید می باشد و به دلیل داشتن زمینه و زیر ساخت مناسب در زمینه ی کشاورزی در کشور می تواند یکی از گزینه های مهم اشتغال زایی باشد. باید توجه داشت برای وارد شدن به این شغل علاوه بر آموختن مهارت پرواز با مولتی روتور باید مجوزها و گواهینامه های مورد نیاز را اخذ نمایید. در ابتدا گواهینامه فناوری پهپاد اصول ایمنی پرواز و مقررات هوایی و بعداز آن اخذ گواهینامه خلبانی مولتی روتور می باشد. مجوزهای مورد نیاز این کار بعداز اخذ گواهینامه ها از سازمان هواپیمایی کشور صادر می شود که پروسه مخصوص خود را دارد. حال برای آموزش استفاده از پهپاد های کشاورزی می توانید در این شرکت ثبت نام نموده و از آموزش های لازم توسط کارشناسان ما برخوردار شوید. نکته: در صورت خرید پرنده از این مجموعه می توانید از آموزش رایگان برخوردار شوید.

زمین های ما اغلب دارای پستی بلندی است آیا از پهپاد می توانیم برای سمپاشی این زمین استفاده کنیم؟ (مشکل اصلی همه ی کشاورزان منطقه ماست)

باتوجه به تکنولوژی پیشرفته ای که در ساختار پهپادهای شرکت Dji بکار رفته این پرنده های هوشمند می توانند با استفاده از ماژول رادار 360 درجه ای که روی این دستگاه ها تعبیه شد. می تواند هر لحظه در حال اسکن کردن محیط اطراف خود باشد. این باعث می شود تا پرنده خود را با پستی و بلندی های زمین مطابقت دهد که با توجه به ارتفاعی که برای ان تنظیم کرده ایم ارتفاع خود با سطح گیاه را حفظ کند تا مشکلی بابت سمپاشی زمین های کوه پایه ای به وجود نیاید.

نحوه ی کار پهپاد به چه شکلی هستش؟ روزانه تا چه مقدار میشه با هر دستگاه سمپاشی کرد؟

پهپاد ها مدل های مختلفی دارند باتوجه به ظرفیت باک پهپاد و همچنین تعدادباتری کافی میزان سمپاشی متغیر است، در مدل mg1p باتوجه به باک 10 لیتری در هر ساعت 5 هکتار عملیات انجام می شود . اگر یک روز کاری را 10 ساعت در نظر بگیرید، روزانه 50 هکتار می توان سمپاشی کرد. در مدل 16 لیتری T16 باتوجه به اجرای 10 هکتار در یک ساعت در یک روز کاری می توان 100 هکتار می توان سمپاشی کرد.

باسلام و احترام من تحقیق کردم از کارشناسان جهاد کشاورزی و بهم گفتن با استفاه از پهپاد در سم تا 30 درصد صرفه جویی داریم آیا این درست است؟ میشه کامل توضیح بدید ممنون

پهپاد ها به دلیل تغییر در نوع پاشش نسبت به روش های سنتی سمپاشی، اثربخشی سمپاشی را افزایش دادند و کشاورز در صورت استفاده از پهپاد برای سمپاشی مزرعه، خود نتیجه ی بهترو سریعتری نسبت به روش های سنتی می گیرد. وقتی بحث صرفه جویی در مصرف سم پیش میاد، این به آن معنا نیست که ما سم کمتری نست به تراکتور استفاده می کنیم، بلکه طبق دستوری که روی قوطی سم درج شده عمل می کنیم. صرفه جویی سم آنجاست که شما برای مثال: در سم علف کش که از سم درجه یک و همچنین از همه مهمتر در زمان مناسب عملیات سمپاشی را انجام دهید می توانید در همان مرحله اول سمپاشی با این تنش مبارزه کرده و نیازی به سمپاشی مرحله دوم و سوم نمی باشد. در واقع علاوه بر صرفه جویی در مصرف سم در هزینه اجرای سمپاشی نیز صرفه جویی کرده اید و هزینه ی تمام شده سمپاشی برای کشاورز به شدت کاهش می یابد. به علاوه به دلیل سمپاشی دقیق و به موقع ، نتیجه ی سمپاشی کاملا رضایت بخش بوده و محصول بهتر، بیشنر و مرغوب تری دریافت می نماید.

باسلام و تشکر بابت اطلاعات خوبتون یه سوال و اونم اینکه چطور میشه روزی 30 هکتار سمپاشی کرد در صورتی که هر باتری 30 دقیقه زمان شارژ شدنش طول می کشد؟

در پرنده Mg1p ظرفیت کار در یک روز تا 50 هکتار می باشد. برای اینکه بتوانیم از تمام ظرفیت این پرنده در یک روز کاری استفاده کنیم باید انرژی آن (سوخت) که باتری می باشد تامین کنیم. شما می توانید حداقل با 5 باتری از ظرفیت این پرنده بطور کامل استفاده کنید. برای مثال: وقتی باتری اول بعداز یک هکتار (10 دقیقه پرواز) تمام شد آن را به شارژر متصل کرده و از باتری دوم استفاده می کنیم بعد از اتمام شارژ باتری دوم، آنرا هم به شارژر متصل کرده و از باتری سوم استفاده می کنیم .این چرخه همین طور ادامه دارد تا باتری اول شارژ شده و به چرخه بر می گردد. در این صورت زمان را برای شارژ مجدد باتری از دست نمی دهیم و حداکثر استفاده از ظرفیت پرنده را می کنیم.

سلام دوست عزیز در روابط با پهپاد ها میشه توضیح بدید که چطور با باتری کار می کند؟ عمر مفید باتری چقدره و آیا در دراز مدت میشه از باتری ها استفاده کرد؟ مثلا من 100 هکتار زمین دارم فاصله سمپاشی کشت پاییز تا کشت بعدی معمولا تایم زیادی میشه به باتری آسیبی نمی رسد؟

در مورد پهپاد ها باید خدمتتون عرض کنم که بیشترین مصرفی و استهلاک آنها باتری هاست تمام انرژی لازم جهت پرواز و محلول پاشی از طریق باتری تامین می شود. این باتری ها شارژی می باشند و پس از اتمام عملیات به شارژر متصل شده و بعداز 30 الی 40 دقیقه مجدد شارژ می شود. عمر مفید باتری ها بین 200 الی 250 بار شارژ می باشند که متناسب با شرایط نگهداری متغیر است. در واقع در شرایط نگهداری عالی از یک باتری می توان برای 250 هکتار عملیات استفاده کرد. (در پاسخ به پرسش3 راجع به این موضوع توضیح بیشتری داده شده است.)

از ما بپرسید